Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z literaturą - Przedszkole Happy Days

W dniu 16 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Spotkań z literaturą. Tym razem przedszkolaki wysłuchały wierszy z książki Wierszyki na deser.

W książce tej zawarte są apetyczne wierszyki o słodkościach, deserach, lodach i ciastach a każdy wiersz dodatkowo opatrzony jest bardzo łatwym przepisem. Okazją do tak słodkiego spotkania było obchodzone w dniu 15 marca Święto Piekarza i Cukiernika. Zadanie plastyczne polegało na kolorowym ozdobieniu babeczek i tortów. Dodatkowo dzieci wysłuchały opowiadania o literkach z książki Alfabecik dla dzieci Ludwika Cichego. W tym przypadku było to wspólne czytanie gdyż większość dzieci z łatwością rozpoznaje literki. Zajęcia zakończyły się prezentacją nowości książkowych dostępnych w bibliotece.

st. bibliotekarz Maja Rosowska