PostHeaderIcon Spotkanie z mitologią

We wtorek - 7 marca gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas I z gimnazjum w Biesiekierzu. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej mitologii greckiej, bogom, stworzeniom i roślinom mitologicznym.

Uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacje multimedialne dotyczące bogów greckich, ich atrybutów oraz prezentację przedstawiającą najbardziej znane stwory i rośliny mitologiczne. Podczas naszego spotkania gimnazjaliści mieli do rozwiązania kilka zadań tj. : krzyżówki, rebusy, łączenie par mitologicznych, znalezienie i poprawienie błędów w micie, zagadki o kim mowa i prawda czy fałsz. Najwięcej emocji wywołało ostatnie zadanie, które gimnazjaliści uwielbiają czyli zabawa w kalambury. Podczas naszych zajęć uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością pracy w grupie.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa