PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z pisarką Magdą Omilianowicz

W piątek - 3 marca gościliśmy w naszej bibliotece dziennikarkę, reporterkę, podróżniczkę i pisarkę w jednej osobie - panią Magdę Omilianowicz. Jest to bardzo ciekawa i niezwykle sympatyczna osoba.

Pani Magda mieszka w Koszalinie, dziennikarstwem zajmuje się od ponad 25 lat, wydała 11 swoich książek. Są to głównie reportaże o ludziach z różnych środowisk, ale zawsze są to osoby wyjątkowe. Poznaliśmy historię pani Teresy, obecnie 82 letniej królowej autostopu, która od 20 lat podróżuje po odległych zakątkach globu. Usłyszeliśmy również o przyjacielu pani Magdy - Adamie Karkoszu, który w czasie całego trudnego dzieciństwa marzył o podróżach i pomimo przeciwności osiągnął w życiu sukces i spełnia swoje marzenia. Kolejną przedstawioną nam postacią była pani Magda Kozak, która wyruszyła na misję do Afganistanu, została strzelcem wyborowym i wciąż szuka nowych wyzwań. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy również poznać egzotyczne zakątki świata np. wyspę Lanzarote, jej mieszkańców oraz tajemniczą Birmę. Książka pani Magdy Bestia. Studium zła otrzymała nominację na Książkę Roku 2016 w kategorii Literatura Faktu, Publicystyka, na portalu Lubimy Czytać. To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie. Autorka zachęcała naszą młodzież do tego, aby realizowała swoje marzenia i wysoko mierzyła.

Zapraszamy do naszej biblioteki po niezwykle ciekawe książki autorstwa naszego gościa.