PostHeaderIcon Ferie z biblioteką w Biesiekierzu i Starych Bielicach

Za nami już i drugi tydzień feryjnych zabaw. Upłynął szybciutko, gdyż przepełniony był różnorodnymi działaniami na rzecz naszych najmłodszych czytelników.

Każdego dnia nasi najmłodsi mieli okazję wysłuchać głośno odczytanych opowiadań, zapoznali się również z ciekawymi książkami popularnonaukowymi objaśniającymi tematykę danego dnia zajęć. Nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych, zagadek i kalamburów. W drugim tygodniu spotkań bawiliśmy się przysłowiami, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Dzień Przyjaciół, Dzień Dinozaura oraz Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Była również okazja, aby nauczyć się robić naleśniki, a co lepsze, później je smakować. Z wielką ochotą i satysfakcją dzieci wzięły udział w zmaganiach z kręglami, jeździe na łyżwach oraz uroczystym zakończeniu ferii poprzez gry i zabawy w Świetlicy wiejskiej w Parnowie. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci przez ten feryjny, wolny czas nabrały sił i chęci do owocnej nauki w drugim półroczu tego roku szkolnego. Życzymy samych szóstek!!!

Biblioteka pozdrawia wszystkie dzieci i ich rodziców!!!