PostHeaderIcon Spotkanie z poetą Zygmuntem Królakiem

W czwartek, 15 grudnia odbyło się w naszej bibliotece niezwykłe spotkanie autorskie z naszym wspaniałym lokalnym poetą Zygmuntem Królakiem. Było ono połączone z promocją książki Chciałbym powiedzieć oraz wręczeniem pamiątkowego medalu Za zasługi dla Powiatu Koszalińskiego.

Pan Zygmunt to nie tylko ceniony poeta, społecznik, samorządowiec, ale przede wszystkim bardzo ciepły i serdeczny człowiek. To właśnie sprawiło, ze nasza biblioteka pękała w szwach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pan Starosta Marian Hermanowicz wraz z małżonką, Wójt pan Andrzej Leśniewicz, Przewodniczący Rady Powiatu pan Zenon Dropko, Przewodniczący Rady Gminy pan Marek Płaza, radni, sołtysi, dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy jednostek organizacyjnych. Nie mogło zabraknąć oczywiście przyjaciół pana Zygmunta oraz naszych czytelników. Po przybliżeniu zebranym sylwetki głównego bohatera wieczoru, nastąpiła uroczysta chwila wręczenia przez Starostę oraz Przewodniczącego Rady Powiatu medalu pamiątkowego Za zasługi dla Powiatu Koszalińskiego. Był to niezwykle ważny i uroczysty moment, który uświadomił nam jak wiele zawdzięczamy panu Zygmuntowi. Podziękowania poecie złożył Wójt naszej gminy, dyrektorzy szkół oraz pozostali goście. Dużą niespodzianką był również występ pani Wandy Kamyk, która specjalnie na tą okazję napisała kilka limeryków i fraszek. Nie mogło zabraknąć również występu kabaretu bibliotecznego BiblioStars, który przedstawił dwa skecze autorstwa naszego wspaniałego gościa. W trakcie spotkania autor opowiedział zebranym o swoim życiu, rodzinie i twórczości. Opowieści te przeplatane były wierszami z tomiku poezji Chciałbym powiedzieć. Został on wydany przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Każdy z gości otrzymał w prezencie książkę oraz bezcenną dedykację. Nasze spotkanie przyniosło wiele wzruszeń i niezapomnianych przeżyć. Jesteśmy przekonane, że wieczór ten na długo zostanie w pamięci nas wszystkich.

Agnieszka Ławrynowicz Agnieszka Hryniewicz