PostHeaderIcon Przedświąteczne zajęcia biblioteczne :-)

W dniach 7 - 16 grudnia gościliśmy klasy: I, IIa, IIb, IIIa oraz IIIb ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Przewodnim tematem naszych lekcji bibliotecznych były zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nasze spotkania rozpoczynały się przedstawieniem księgozbioru o tematyce świątecznej. Następnie oglądaliśmy krótką prezentację multimedialną omawiającą zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe oraz krótki film o historii św. Mikołaja. Dla każdej z klas św. Mikołaj pozostawił w naszej bibliotece słodką niespodziankę. Nasi goście mieli również okazję wysłuchać głośno odczytanych fragmentów opowiadań m.in. pt. Opowieści wigilijnej gwiazdki - Kto skradł sanie Świętego Mikołaja? Nasi młodzi czytelnicy mieli również sposobność kolędować z zespołem Duszki. Kolejnym zadaniem było wykonanie prac plastycznych - ozdób choinkowych. Były to choinki 3D, bombki, łańcuchy z popcornu oraz kartki świąteczne. Nasi goście wykonane ozdoby zabierali ze sobą, aby udekorować nimi klasowe choinki :-) Świąteczne spotkania kończyły się wspólnym zdjęciem z naszym Mikołajem:-) Podczas zajęć wspólnie śpiewaliśmy kolędy, panowała miła i przedświąteczna atmosfera.

Smile

Dziękujemy za odwiedziny i życzymy Wesołych Świąt!!!