Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Spotkania z literaturą" - przedszkole Happy Days

W dniu 10.11.2016 r. (czwartek) w przedszkolu Happy Days w Starych Bielicach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Spotkań z literaturą. 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W kwestii postaci z bajek i bajeczek, baśni, opowiadań, kreskówek i filmów animowanych dzieci miały bardzo dużo do opowiadania. Wśród ulubionych bajkowych postaci królowały Elsa, Minionki, pieski z Psiego Patrolu oraz Kubuś Puchatek. Motylki, Żabki i Biedronki wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku ze zbioru opowiadań Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały o straszliwym potworze, który zagnieździł się w koronach drzew w Stumilowym Lesie a potem turlały się ze śmiechu gdyż okazało się, że to nie był żaden potwór tylko zagubiony latawiec. Nieodłącznym elementem Spotkań z literaturą jest prezentacja i oglądanie literatury tematycznej dostępnej w bibliotece.

Do następnego poczytania.
st. bibliotekarz Maja Rosowska