PostHeaderIcon Powiatowy Konkurs "Mistrzowie Pięknego Czytania"

W środę - 5 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XV edycja Konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania.

Celem tegorocznego konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza w 100. rocznicę śmierci. Naszą gminę reprezentowało 4 uczniów: Wiktoria Kuklińska - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Świeminie; Piotr Sacharzewski - Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach; Angelika Geppert i Alicja Kowalska - Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Uczniowie zaprezentowali dwa teksty Henryka Sienkiewicza- jeden przygotowany wcześniej i drugi losowany. Miło nam jest poinformować, że uczennica gimnazjum Angelika Geppert zdobyła Mistrza Pięknego Czytania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie.

Gratulujemy Angelice i pozostałym reprezentantom naszej gminy wspaniałych występów.

Młodszy bibliotekarz Anetta Orlikowska