PostHeaderIcon Mistrzowie Pięknego Czytania

W piątek - 23 września odbył się w naszej bibliotece gminny konkurs pn. Mistrzowie Pięknego Czytania.

Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. W tym roku czytaliśmy fragmenty książek autorstwa Henryka Sienkiewicza, ponieważ rok 2016 poświęcony jest właśnie temu pisarzowi. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać jak najlepiej potrafią przygotowany przez siebie fragment, a następnie zmierzyć się z tekstem przygotowanym przez panie bibliotekarki. Jury w składzie: pani Małgorzata Olczak, pan Mariusz Sydoruk i pan Tomasz Hołowaty miało za zadanie wyłonić po dwóch mistrzów z kategorii - szkoła podstawowa i gimnazjum.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom interpretacji tekstu. Jury w profesjonalny sposób oceniło wystąpienia. Podczas podsumowania uczestnicy otrzymali od przewodniczącego jury pana Tomasza Hołowatego cenne wskazówki odnośnie prawidłowego prezentowania tekstów. Komisja po długich naradach wybrała 4 osoby, które będą reprezentowały naszą gminę na szczeblu powiatowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Są to : Wiktoria Kuklińska, Piotr Sacharzewski, Alicja Kowalska i Angelika Geppert.

Zwycięzcą gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.