Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Spotkania z literaturą" - zajęcia w przedszkolu Happy Days

W dniu dzisiejszym (15.09.br) w przedszkolu Happy Days odbyły się kolejne zajęcia literackie w ramach Spotkań z literaturą. Tematem dzisiejszego spotkania w grupie najmłodszych Biedronek był strach i lęk oraz sposoby na radzenie sobie z nimi.

Głośne czytanie opowiadania pt. Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję być może pozwoliło dzieciom na oswojenie sobie z małymi i wielkimi bojaźniami aczkolwiek Biedronki na początku spotkania zgodnie stwierdziły, że nie boją się niczego :-) Mimo tego z dużym skupieniem i zainteresowaniem wysłuchały opowiadania. Dzieci poznały również literaturę tematyczną dostępną w bibliotece. Najstarsze Motyle wysłuchały opowiadania z serii Poczytajki Pomagajki pt. Dokuczalska. Bohaterka opowiadania Amelka bardzo lubi dokuczać innym i niekoniecznie zawsze słyszy to co do niej się mówi. Najstarsze przedszkolaki z zapartym tchem śledziły przygody Amelki bo jak tu nie być zainteresowanym gdy okazało się, że ręce dziewczynki miały jej po prostu dość :-) Z każdym takim spotkaniem upewniam się, że mimo szerokiego dostępu gier, telewizji czy internetu słowo pisane ma nadal bardzo dużą wartość.

st. bibliotekarz Maja Rosowska