Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Mały Festiwal Integracja Ty i Ja

W dniach 7.09. - 12.09. Filia Biblioteczna w Starych Bielicach zorganizowała cykl spotkań w klasach 0-III w SP w Starych Bielicach.

Pogadanka na temat niepełnosprawności i integracji, prezentacja najwybitniejszych polskich niepełnosprawnych sportowców oraz sławnych niepełnosprawnych osób, głośne czytanie tematycznych tekstów literackich pozwoliło uczniom na oswojenie się z tematem niepełnosprawności. Krótkie ćwiczenia w formie zabawy uświadomiły dzieciom jak mogą czuć się osoby niewidome, głuchonieme lub niepełnosprawne ruchowo. Mam nadzieję, że te zajęcia nauczą budowania prawidłowych relacji między dziećmi podczas zabawy oraz integracji grupy w atmosferze wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

st. bibliotekarz Maja Rosowska