PostHeaderIcon Zaczynamy wakacyjną przygodę!!!

Od 1 lipca rozpoczęliśmy wakacyjną przygodę z zajęciami w bibliotece. Pierwszy tydzień naszych spotkań odbywa się pod hasłem Tydzień z bohaterami bajek.

Na naszych małych czytelników czeka sporo atrakcji. Jak co roku nasze pierwsze spotkanie poświęcone było stworzeniu regulaminu wakacji, pod którym każdy z uczestników podpisał się - kciukiem pieczątką. Następnie przeszliśmy do bardzo ważnego tematu, a mianowicie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, zapoznały się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego, m.in. bezpiecznego przejścia przez pasy, przypomnieliśmy sobie, co powinien mieć każdy z nas, gdy porusza się po zmroku. Podczas spotkania dzieci odgadywały zagadki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w górach i nad wodą. W poniedziałek - 4 lipca wyruszyliśmy w przygodę pn. Śladami Koziołka Matołka. Uczestnicy zajęć wysłuchali opowiadania pt. 120 przygód Koziołka Matołka. Poznaliśmy postać Koziołka oraz jego przypadkowych znajomych, których napotkał wędrując do Pacanowa. Wspólnie malowaliśmy farbami na kamieniach. Powstały ciekawe, wesołe kamienne rybki. Podczas naszych zajęć bawimy się z książkami Hervea Tulletta pt. Naciśnij mnie i Kolory, które wywołują u dzieci dużo radości. Oczywiście nie może zabraknąć również zabaw przy muzyce i na świeżym powietrzu!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy

Bibliotekarz Aleksandra Sowa