PostHeaderIcon Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego z biblioteką

Dziś w naszej bibliotece, wspólnie z mieszkańcami gminy, uczciliśmy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o bohaterach tamtych wydarzeń i przekazywać pamięć o nich młodszym pokoleniom.

Już od rana odbywały się w bibliotece multimedialne lekcje historii. Po krótkim wstępie, przygotowanym przez współorganizatorkę spotkania panią Agnieszkę Ławrynowicz, zaprosiliśmy gości do obejrzenia kroniki filmowej oraz fragmentów filmów fabularnych poświęconych powstańczej walce przeciw okupantowi. Staraliśmy się pokazać ten zryw pod każdym kątem, ukazać sylwetki ludzi, którzy z takim oddaniem walczyli za wolną i niepodległą Polskę. Przez cały dzień można było w naszej bibliotece posłuchać zakazanych piosenek, ale również współczesnych utworów mówiących o losach walczącej Warszawy. Każdy z uczestników spotkania mógł osobiście wykonać serduszko w barwach narodowych z napisem PAMIĘTAMY. Dodatkowo została przygotowana również wystawa książek zarówno dla dorosłych, jak również dla młodzieży i dzieci poświęcona tej tematyce. Bardzo serdecznie dziękujemy Patrycji Ławrynowicz oraz Aleksandrze Hryniewicz za zaangażowanie w naszą akcję, poprzez przygotowanie oraz rozdawanie mieszkańcom gminy serduszek, przypominających o tym ważnym dla historii naszego narodu wydarzeniu.