PostHeaderIcon Wakacje w bibliotece!

Za nami już czwarty tydzień naszych wakacyjnych zajęć. Odbył się on pod hasłem: Wyprawy książkowe w krainy bajkowe, a w nim: Kącik poduchowego bajkoczytacza Franklina i Filipka, wakacyjne kino w bibliotece, różnorodne prace plastyczne, wesołe zabawy i dobry humor.

Głośno czytane ciekawe przygody żółwika Franklina inspirowały nas do wykonania ciekawych prac plastycznych. Powstały kolorowe, papierowe obrusy z dobrymi życzeniami dla naszych rodziców i całej rodziny, gryczane żaglówki, ustaliliśmy dobre cechy naszych przyjaciół itp. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy sporo czasu spędzić na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się na placu zabaw chustą animacyjną, piłką, a nawet balonami napełnionymi wodą. Uff! To dopiero była zabawa! Nasi mali czytelnicy są bardzo odważni i nie boją się zamoczenia w tak piękne, gorące dni. A jaka to była ochłoda, gdy balon pękł podczas jego łapania! Każdy z uczestników bardzo się starał, aby się zmoczyć! Był również czas na to, aby pójść na siłownię. Ćwiczyliśmy, graliśmy w piłkę i mieliśmy tam swoje ulubione drzewo, a na nim ciekawego robaczka - występuje na jednym z zamieszczonych zdjęć. Wspólne zabawy w kole i przy muzyce, gry planszowe, puzzle, kalambury i quizy zajęły nam resztę wolnego czasu. Nie było chwili, aby się ponudzić. Ale chyba o to chodzi w wakacje, żeby spędzić je ciekawie i różnorodnie - prawda?

Wszystkich czytelników małych i dużych zapraszamy do wypożyczania pięknych, nowiuśkich książek :-).

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka