PostHeaderIcon Domki dla owadów okraszone wierszem

W dniu 9 czerwca odbyło się w naszej bibliotece uroczyste rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego pn. Najciekawszy projekt domku dla owadów. Miał on na celu popularyzację postaw proekologicznych oraz poszerzenie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat owadów-zapylaczy.

Do końca maja wszyscy mieszkańcy naszej gminy mogli dostarczyć do naszej biblioteki wykonany własnoręcznie domek. W konkursie udział wzięło 18 prac. Ich autorami były nie tylko osoby indywidualne, ale również całe rodziny, placówki oświatowe, świetlice oraz Środowiskowy Dom Samopomocy FENIKS. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i nasze jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia. Po długich naradach I miejsce zajęła grupa BIEDRONKI z przedszkola Happy Days, II miejsce przypadło p. Pawłowi Wyrostkowi, a III p. Krzysztofowi Staniakowi. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Rangę tego spotkania zdecydowanie podniósł przygotowany wspólnie z p. Roksaną Kaczmarek-Cichosz oraz p. Dorotą Klekocką – opiekunkami koła LOP- przegląd recytatorski pn. Przyroda słowem malowana. Wszyscy recytatorzy wspaniale się spisali, a ich młodsi koledzy z przedszkoli w wielką uwagą wysłuchali przedstawionych utworów. Nasze spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Wzięli w nim udział nie tylko laureaci naszych konkursów oraz ich rodzice i opiekunowie, ale również zaproszeni goście: Przewodniczący Rady p. Marek Płaza, W-ce Przewodnicząca p. Małgorzata Jabłońska-Bauer, Dyrektor OPS p. Mariusz Sydoruk, Kierownik ŚDS FENIKS p. Irena Barczuk, Radna Powiatu p. Agnieszka Ławrynowicz, Dyrektorzy szkół p. Renata Mankiewicz, p. Aneta Chmielewska-Szymańska i p. Anna Piotrowicz. Jesteśmy również bardzo szczęśliwi, że czas znaleźli dla nas p. Grażyna Małkiewicz - Prezes Zarządu LOP Okręgu Koszalińskiego oraz pszczelarz p. Jan Kowalski.

Serdecznie dziękujemy p. Roksanie Kaczmarek-Cichosz, p. Dorocie Klekockiej, p. Agnieszce Bonieckiej-Chmurzyńskiej oraz p. Monice Tarnowskiej za współpracę oraz pomoc.