Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 2016 - Biblioteka inspiruje

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek Filia Biblioteczna w Starych Bielicach zorganizował szereg zajęć, mających na celu popularyzację, promocję oraz upowszechnianie czytelnictwa.

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek Biblioteka inspiruje zajęcia te w większości wyglądały inaczej niż zazwyczaj. Nie obyło się jednak bez głównego elementu czyli książki. W dniach 10-11.05 odbywały się zawody Poszukiwaczy Zaginionych Książek. Uczniowie klas I, IIa, IIb i III przy pomocy słów kluczowych musieli odgadnąć miejsce ukrycia książek a następnie jak najszybciej je odszukać. Książki schowane były w wielu dziwnych miejscach; na huśtawce (buju-buju), w piaskownicy (dzieci, łopatka), przy koszu na śmieci (papier, szkło, plastik) oraz wielu innych. Rywalizacja była równie gorąca jak pogoda. Kl. I dodatkowo wysłuchała opowiadania Czy mogę pogłaskać psa? Elżbiety Zubrzyckiej. Dodatkowo 12 maja miał miejsce Biblioteczny antykwariat. Dzieci mogły wymieniać się między sobą książkami, czasopismami lub kartami kolekcjonerskimi. 13 maja dzieci z grupy Motylków z przedszkola Happy Days jak co czwartek uczestniczyły w cyklicznych zajęciach Spotkanie z literaturą. Najstarsze Motyle wysłuchały opowiadania Joanny Fabickiej Dokuczalska. Przedszkolaki miały również okazję pograć w gry planszowe, które dostępne są w bibliotece. Gry planszowe to również wracają do łask dzieci i dorosłych. Stają się one coraz bardziej popularne wśród czytelników młodszych i tych starszych. W trakcie przerw między lekcjami oraz w czasie wolnym dzieci bardzo chętnie sięgały właśnie po planszówki. Stają się one inspiracją do innego spędzaniu czasu w bibliotece, która nie musi kojarzyć się tylko z książką ale zdecydowanie ona jest najważniejsza.

St. bibliotekarz Maja Rosowska