Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek-Najmłodsi z wizytą w krainie książek

W środę 11 maja bibliotekę w Świeminie odwiedzili najmłodsi czyli dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Świeminie.

Przedszkolaki dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Okazało się zresztą, że dzieci już całkiem sporo o tych książeczkach wiedzą. Bajkowy test zdali śpiewająco. Najwięcej radości i emocji wzbudziła zabawa z tak lubianą przez wszystkie dzieci Książką z dziurą. Rzucanie papierowych kulek do książkowego kosza powodowało wybuchy śmiechu i radości (zresztą nie tylko u dzieci). Na zakończenie zajęć, już w sali oddziału przedszkolnego wspólnie wykonaliśmy zwierzątkowe zakładki. Małe rączki bardzo dobrze sobie z tym poradziły. Potem były jeszcze pamiątkowe książkowe portrety i z żalem, ale trzeba było się rozstać. Do zobaczenia za tydzień na pasowaniu na czytelnika.

Aneta Krasowska