PostHeaderIcon Świętujemy Tydzień Bibliotek!!!

W środę - 11 maja mieliśmy przyjemność gościć w swoich progach uczniów kl. IV ze S.P. w Biesiekierzu. Nasi goście wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek.

Pierwszym etapem było zapoznanie się z krótkimi prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi najpiękniejszych bibliotek na świecie, w Polsce oraz ciekawostek dla miłośników książek. Duże wrażenie na naszych czytelnikach wywołała malutka książeczka - najmniejsza książka znajdująca się w naszej bibliotece. Całkiem niedawno otrzymałyśmy ją od naszej czytelniczki, której jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejnym etapem spotkania było wzięcie udziału w grze terenowej w naszej placówce. Klasa została podzielona na dwie grupy. Każda z nich otrzymała listę zadań do wykonania. Przy ich realizacji musieli pamiętać o tym, że umiejętność współpracy popłaca:-) Zwieńczeniem wykonanych zadań było ułożenie z zebranych liter hasła. Miło było popatrzeć jak nasi młodzi czytelnicy uwijają się jak pszczółki i z wielką satysfakcją odkrywają różne zakamarki naszych bibliotecznych zbiorów. A trzeba było się „nalatać” i nagimnastykować:-) Po tych wszystkich trudach nasi goście zasłużyli na drobny upominek.

Do poczytania
Smile