Strona główna Z pamiętnika bibliotekarza

PostHeaderIcon Książka to najlepszy przyjaciel człowieka..

Nigdy nie zawiedzie, nie odrzuci, nie wyśmieje. Towarzyszy nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niesie pociechę, pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Słowo pisane jest moim zdaniem niezbędne jak chleb powszedni. Bez niego jesteśmy o wiele ubożsi. Stanowi ważną część rozwoju duchowego i emocjonalnego każdego z nas. W erze DVD, komputerów i internetu, książka walczy o swoją pozycję. Moim zdaniem należy zrobić wszystko, aby rozpowszechniać czytelnictwo, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. To dzięki czytaniu rozwija się nasza wyobraźnia, wrażliwość, nasze emocje i wiedza. Nie możemy dopuścić do tego, aby jedynymi bohaterami naszych dzieci były postacie z kreskówek. Należy dbać o rozwój intelektualny naszych dzieci, bo to właśnie one są naszą przyszłością. Moim zdaniem książka zawsze odgrywała tu ogromną rolę. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz.

O gustach i guścikach czytelniczych się nie dyskutuje!

Niech każdy czyta to co lubi i niech się tego nie wstydzi!

Drodzy rodzice, jeżeli wasze dziecko chce czytać tylko komiksy, to niech je czyta. Z czasem sięgnie również po inne pozycje. Drodzy Czytelnicy, to Wy wybieracie dla siebie książki! Macie ochotę na romans to proszę bardzo. Nikt nie ma prawa Was krytykować. Czytacie tylko książki sensacyjne  - to również dobrze.

Jedno jest pewne. Bez względu na to co lubicie, znajdziecie to u nas!!!

Dysponujemy bardzo bogatą ofertą. W naszych zbiorach znajdziecie największe bestsellery minionych miesięcy, nowości oraz wznowienia zarówno z zakresu literatury pięknej jak i popularnonaukowej. Zapraszamy !

 

Agnieszka Hryniewicz