PostHeaderIcon Dzień Bibliotekarza

Maj to piękny miesiąc. Wszystko zakwita, pachnie, słońce zaczyna mocna grzać i sprawia, że jesteśmy w cudownych nastrojach. To również miesiąc w którym my bibliotekarze obchodzimy swoje święto.

To właśnie z tej okazji nasi kochani mali i duzi czytelnicy sprawili nam mnóstwo niespodzianek. W piątek już od samego rana biblioteka tętniła życiem. Odwiedzili nas uczniowie klasy II a, II b oraz nasi zerówkowicze ze szkoły w Parnowie. Cóż to było za wydarzenie! Dzieci razem z wychowawcami p. Magdaleną Sową, p. Marią Blicharską oraz p. Jolą Kostecką przygotowały specjalnie dla nas wspaniałe przedstawienie. Maluchy recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przybliżyły nam stereotyp bibliotekarza oraz zaprezentowały bardzo zabawny pokaz bibliotecznej mody. Nasi goście mieli przebrania i bardzo ciekawe rekwizyty. Włożyli w występ mnóstwo pracy i serca. Byłyśmy ogromnie wzruszone. To dzięki takim spotkaniom i ludziom rosną nam skrzydła! Ale to nie było koniec niespodzianek. Panie nauczycielki wraz z panią dyrektor Anną Piotrowicz wręczyły nam pyszny tort, babeczki, kwiatki i śliczną laurkę. Następnie naszą bibliotekę odwiedził pan Wójt Andrzej Leśniewicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy panem Markiem Płazą. Nasi goście podkreślili ważną rolą biblioteki, złożyli nam serdeczne życzenia oraz obdarowali aniołem oraz kwiatami. Pan Wójt wyraził swoje uznanie dla bibliotekarzy czym sprawił nam ogromną radość. W tym samym czasie przed biblioteką zrobiło się małe zamieszanie. Okazało się, że przed nami kolejna niespodzianka! Na placu stały dzieci oraz pani Agnieszka Ławrynowicz ze szkoły z Biesiekierza z transparentem i kwiatkami. Głośno odśpiewali nam życzenia. To było niesamowite! Nie zapomnieli o nas również nasi przyjaciele zza ściany. Życzenia, piękne kwiaty oraz prezenty otrzymałyśmy od p. Mariusza Sydoruka i pracowników OPS-u, a także p. Ireny Barczuk oraz pracowników i podopiecznych Domu Środowiskowego Feniks. Życzenia otrzymałyśmy także od zaprzyjaźnionego z naszymi placówkami przedszkola Happy Days - Szczęśliwe Dni ze Starych Bielic. Na zakończenie cudownego dnia pani Agnieszka Kolanowska wraz z naszą młodzieżą uczestniczącą w projekcie Równać Szanse 2015 odśpiewali nam sto lat oraz wręczyli portret super bibliotekarki. Dziękujemy wszystkim za tak wzruszający, wyjątkowy i pełen wrażeń dzień. To wszystko sprawiło, że poczułyśmy się ważne i wyjątkowe oraz spełnione zawodowo.

DZIĘKUJEMY!!!