PostHeaderIcon Uchwalenie Konstytucji 3 maja

W piątek - 22 kwietnia przeprowadziliśmy lekcję biblioteczną dla klasy IV S.P. w Biesiekierzu na temat obchodów świąt: 1 maja, 2 maja i Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Nasi młodzi czytelnicy zostali zapoznani z książkami popularnonaukowymi dotyczącymi tych zagadnień. Wspólnie odczytaliśmy książkę Władysława Bełzy pt.: Kto Ty jesteś? Polak mały. Następnie obejrzeliśmy krótkie filmy edukacyjne o poszczególnych obchodach. Wysłuchaliśmy również piękną pieśń patriotyczną - Mazurek 3 Maja. Kolejnym etapem naszego spotkania było wykonanie polskiej flagi. W celu poszerzenia naszej wiedzy historycznej oraz z okazji wtorkowych obchodów 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM obejrzeliśmy film pt. Nie było żadnej nadziei. Głównym przesłaniem filmu jest oddanie hołdu bojownikom oraz ludności cywilnej biorącym udział w powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Projekcja filmu poprzedzona była krótkim wprowadzeniem, a po filmie był czas na krótką refleksję. Podczas spotkania znalazł się również czas na ciekawą lekturę oraz gry planszowe.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka