Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon "Mity Starożytnych Greków w ilustracji" -Filia w Świeminie

6 kwietnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XIII Powiatowa Sesja Naukowa. W tym roku tematem sesji były Mity Starożytnych Greków podstawą kultury europejskiej.

Uczestnicy sesji wysłuchali bardzo ciekawych referatów zaprezentowanych przez młodych profesorów Uniwersytetu Latającego. W drugiej części spotkania wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego Mity starożytnych Greków w ilustracji. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych Koszalina i powiatu koszalińskiego. Celem konkursu było propagowanie mitów greckich i kultury helleńskiej. Na konkurs wpłynęło ponad 230 prac. Bardzo się cieszę, że doceniono prace i talent aż 7 czytelników Filii w Świeminie. Dyplomy i równorzędne nagrody otrzymali Ala Bojko, Ala Kotarba, Wiktoria Kuklińska, Elwira Kaszczyc, Weronika Rzepnikowska, Olimpia Nastula i Jędrek Markowski. Inspiracji do prac dzieciaki szukały w bogatej literaturze poświęconej mitologii, która znajduje się w bibliotece.

Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym.

Aneta Krasowska