PostHeaderIcon Gazeta i czasopismo źródłem aktualnej wiedzy

We wtorek 5 kwietnia gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy III A z Gimnazjum w Biesiekierzu.

Celem lekcji było ukazanie przeznaczenia czasopism i gazet, zapoznanie z terminologią i klasyfikacją wydawnictw periodycznych. Młodzież obejrzała prezentację multimedialne o historii prasy, budowie czasopisma, kryterium podziału czasopism, różnicach między gazetą a czasopismem. Gimnazjaliści dowiedzieli się również jak wygląda stopka redakcyjna, jakie powinna zawierać informacje. Po części teoretycznej nastąpiła cześć praktyczna, nasi goście musieli zaprojektować okładkę czasopisma, które chcieliby czytać. Przystąpili do wykonania tego zadania z ogromną werwą i zaangażowaniem. Uczniowie z zainteresowaniem przeglądali czasopisma, z których można skorzystać w naszej bibliotece, każdy znalazł coś dla siebie !!!

Smile

Bibliotekarz Aleksandra Sowa