Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkanie z książką - zajęcia w przedszkolu Happy Days

W dniach 11 i 17.03 dzieci z przedszkola Happy Days uczestniczyły w cyklicznych Spotkaniach z książką.

Motylki i Żabki poznawały kolejne przysłowia, powiedzenia i aforyzmy. Głośne czytanie z książki Z przysłowiami za pan brat Renaty Piątkowskiej przybliżyło przedszkolakom znaczenie przysłów. Nieodłącznym elementem zajęć jest prezentacja książek dostępnych w bibliotece. Tradycją stał się fakt, że często książki te zostają w przedszkolu do następnych moich odwiedzin.

A dziś (18.03) dzieci z grupy Motylków odwiedziły mnie w bibliotece. Liczna grupa przedszkolaków świetnie odnalazła się w nowej dla nich przestrzeni. Po krótkiej prezentacji działalności biblioteki, zasad podziału księgozbioru dzieci z zapałem eksplorowały półki z książkami, grami, kolorowankami. Co niektórzy chłopcy z ciekawością zerkali w stronę czytelni komputerowej i starszych kolegów. Dzwonek zaczynający przerwę międzylekcyjną dostarczył kilku osobom silnych wrażeń ale kończący przerwę został właściwie nie usłyszany przez dzieci.

Mam nadzieję, że takie spotkania zachęcą dzieci do korzystania z biblioteki ale i też powoli wprowadzą w świat szkoły, lekcji, ławek, dzwonków...

Do następnego poczytania.
st. bibliotekarz Maja Rosowska