Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon "Reksio kontra Filemon czyli koty i psy w książkach i nie tylko"- Filia Biblioteczna w Świeminie

4 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Reksio kontra Filemon, który dla swoich czytelników zorganizowała Filia Biblioteczna w Świeminie.

Pomysł konkursu narodził się z obserwacji z jaką chęcią dzieciaki czytają książki, których bohaterami są kotki lub pieski. Zadanie polegało na przedstawieniu plastycznego wizerunku swoich ulubieńców. Konkurs został poprzedzony tematycznymi zajęciami plastyczno-literackimi.Powstało 45 prac wykonanych różnymi technikami. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i talentem. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. Oto wyniki:

Marysia Kober – kl. I

II miejsce
Dominik Hryniewicz - kl. II, Nadia Molenda - kl. III, Tomek Wołoszyn - kl. III, Wojtek Urbaniak - kl. II

Remek Jarząbek - kl. II, Hania Paruszkiewicz - kl. III, Tomek Zacholski - kl. I

Wyróżnienia
Dominika Jagielska - kl. III, Bartek Urbaniak - kl. I, Michał Orzechowski - kl. II, Klaudia Geppert - kl. I, Zuzia Nowek - kl. III.

Konkurs nie dał odpowiedzi na pytanie : Reksio czy Filemon? Ilość prac była bardzo zbliżona. Tak jak w życiu, jedni wola pieski inni koty. Gratuluję wszystkim uczestniczącym w konkursie dzieciom i cieszę się, że tak licznie wzięliście w nim udział. Kochajcie Reksia, Filemona, Azorka, Kicię... i tak można by jeszcze długo wymieniać.

Aneta Krasowska