Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Spotkania z literaturą" - Przedszkole Happy Days

W dniu 3.03 oraz dziś - 7.03 w przedszkolu Happy Days odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Spotkania z literaturą.

Każde takie spotkanie zaczyna się od przytulania; zadawania miliona najważniejszych pytań; opowiadania o tym jak minął tydzień; co się stało w przedszkolu i w domu; ulubionych potrawach i zabawkach. Często odnoszę wrażenie, że nawet jeśli byłabym w przedszkolu tydzień i tak nie zdążyliśmy wyczerpać wszystkich tematów do rozmowy. Rozmowy z przedszkolakami sprawiają mi ogromną przyjemność.

Dzieci Motylki i Żabki zapoznały się ze znaczeniem przysłów. Bardzo pomocną okazała się książka Renaty Piątkowskiej pt. Z przysłowiami za pan brat oraz Grzegorza Kasdepke Co to znaczy.... Dużą wesołość u dzieci wzbudzały przysłowia jak m.in.: zawracanie Wisły kijem, Zapomniał wół jak cielęciem był czy rozebrać się do rosołu. Biedronki z kolei wysłuchały opowiadania oczywiście o Tupciu Chrupciu, który odwiedzał dziadków. Opowiadania o Tupciu Chrupciu należy wpisać - oczywiście moim zdaniem - w kanon obowiązkowej literatury dla dzieci młodszych. To wspaniałe, właściwie biblioterapeutyczne historie, które pomagają maluchom w oswajaniu nowych czy nieznanych sytuacji.

Po zajęciach dzieci zapoznawały się z książkami dostępnymi w bibliotece.

Do zobaczenia.
st. bibliotekarz Maja Rosowska