PostHeaderIcon Ferie z Biblioteką

W dniach od 1 do 12 lutego w naszej bibliotece odbywały się zajęcia feryjne. Był to piękny czas, kiedy wolne dni można było spędzić ciekawie, wesoło i bezpiecznie pod dachem naszej biblioteki, zwłaszcza, że niestety nie mieliśmy śnieżnej, pięknej aury.

Jednak na nudę nie można było narzekać. Na naszych czytelników młodzieżowych czekały stanowiska z bezpłatnym dostępem do Internetu. Dla młodszych czytelników prowadzone były różnorodne zabawy, czytanie ciekawych książek, krótkie filmy rysunkowe, prezentacje oraz wyjątkowe, feryjne prace plastyczne. Razem z literackimi postaciami: Koziołkiem Matołkiem, Bolkiem i Lolkiem podróżowaliśmy, zwiedzaliśmy Polskę. W związku z obchodzonym 9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, przeprowadziliśmy w tym dniu szkolenie dla naszych czytelników młodzieżowych oraz dziecięcych. Nasi goście mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie krótkie filmy instruktażowe o bezpiecznym zachowaniu się w Internecie. Zapoznali się z możliwościami Internetu, ale również jego pułapkami. Zwróciliśmy szczególną uwagę na zagrożenia płynące z udostępniania swoich danych osobowych, oraz niebezpieczne zjawisko hejtowania. Mamy nadzieję, że te zajęcia zwiększą bezpieczeństwo naszych dzieci w Sieci. Dziękujemy p. Alinie Serpinie za pomoc i wspólne działania. Uczestnikom dziękujemy za mile spędzony czas. Zapraszamy do częstego odwiedzania nas i wypożyczania naszych ciekawych i atrakcyjnych książek.

Do poczytaniaSmile