Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Nasi czworonożni przyjaciele-Ferie w Filii w Świeminie

Pies i kot to wierni towarzysze człowieka od tysięcy lat, ale jak duża jest nasza wiedza na ich temat? Celem tegorocznych zajęć feryjnych w Filii w Świeminie było właśnie wzbogacenie wiedzy dzieci na ich temat poprzez kontakt z psią i kocią literaturą, a także rozwijanie twórczych umiejętności.

Spotykaliśmy się w pierwszym tygodniu ferii w godz. od 10.30 do 14.00. Oczywiście najważniejszym elementem naszych zajęć było wspólne czytanie. Towarzyszyły nam opowiadania z książki p. Renaty Piątkowskiej Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie. Była tam np. wzruszająca historia Barry’ego, który uratował z lawiny Marię Vincenti i jej synka, niosąc go na własnym grzbiecie, czy Hachiko, który zawsze wracał na stację po swego pana. Z kolei porcję ciekawych informacji na temat psiego i kociego żywota dostarczyła nam książka znanej popularyzatorki wiedzy o zwierzętach - p. Doroty Sumińskiej pt. Dlaczego oczy kota święcą?. Polecamy!!! Chwile z książką były przeplatane działaniami twórczymi. Powstały ciekawe podobizny psów i kotów z tektury, gazet, filcu, masy papierowej, gliny i innych materiałów. Można powiedzieć, że teraz w każdym kącie biblioteki czai się jakiś Azorek lub Pusia. Bawiliśmy się także w różnego rodzaju gry i łamigłówki, w których oczywiście czaił się jakiś kotek lub piesek. Myślę, że uśmiechnięte buzie uczestników zajęć świadczyły, że dobrze się bawili w tym pieskim i kocim świecie. Ferie zimowe się skończyły, ale biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić. Do zobaczenia!

Aneta Krasowska