Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon IV Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Śnieżna Kolęda"

Dnia 14 stycznia 2016r. odbyła się IV już edycja Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków Śnieżna Kolęda. Organizatorami spotkania były jak co roku Oddział Przedszkolny Przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Filia Biblioteczna w Świeminie

Gościliśmy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Parnowie, Starych Bielicach i Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Po raz pierwszy odwiedziły nas także dzieci z Przedszkola Publicznego Happy Days - Szczęśliwe Dni ze Starych Bielic. Artystów dopingowali rodzice, wychowawcy oraz dyrektor przedszkola Happy Days - Szcześliwe Dni P. Barbara Cichoń. Celem przeglądu jest propagowanie wśród najmłodszych piękna języka polskiego i zainteresowanie czytaniem. Dzieciaki prezentowały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej lub zimowej. Każdy z wykonawców miał możliwość urozmaicenia swojego występu rekwizytami lub kostiumami. Piękne występy dzieci były przeplatane zabawami tanecznymi do piosenek Woogie- Boogie i Twist again. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Jak co roku nie wyłanialiśmy laureatów przeglądu. Naszym celem jest integracja dzieci z różnych placówek dlatego wszyscy są zwycięzcami i wszyscy zostali nagrodzeni. Nagrody zostały ufundowane przez Filię Biblioteczną w Świeminie. Zwieńczeniem konkursu był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków z oddziały w Świeminie. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do występów. Gorąco wierzymy, że w takim samym składzie spotkamy się za rok.

Aleksandra Gorgol - Oddział Przedszkolny w Świeminie
Aneta Krasowska - Filia Biblioteczna w Świeminie