PostHeaderIcon Mikołajki z biblioteką!

W piątek - 4 grudnia spotkaliśmy się z naszymi młodymi czytelnikami i ich rodzicami oraz opiekunami, aby pobawić się już w klimacie świątecznym. Tego dnia obchodziliśmy, bowiem Mikołajki z biblioteką.

Nasi milusińscy mogli więc powoli, małymi kroczkami wejść w przedświąteczny klimat. Zaprezentowaliśmy książki omawiające zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały głośno odczytanej książki pt. Mikołaj. Przeczytany został również list pozostawiony w naszej bibliotece przez św. Mikołaja. Skierowany był on do naszych gości i nakierował dzieci na podrzuconą przez niego słodką niespodziankę. Następnie przypomnieliśmy sobie historię życia św. Mikołaja poprzez krótki film animowany oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną opisującą zwyczaje i tradycje świąteczne. Nie mogło obyć się bez ciekawostek i zagadek związanych ze św. Mikołajem, czasem przedświątecznym oraz samymi świętami. Dzieci wykazały się wszechstronną wiedzą i nie dały się zagiąć - w końcu są naszymi wspaniałymi czytelnikami, a jak powszechnie wiadomo, - kto czyta, ten dużo wie. Po rozwiązaniu tematycznej, bardzo trudnej krzyżówki, wspólnie zaśpiewaliśmy piękne, polskie kolędy z pomocą podkładu muzycznego. Po kolędowaniu pozostało nam już tylko ozdobić lukrem pyszne, świąteczne pierniczki i odebrać upominek.

Dziękujemy za tak liczny udział w naszych zajęciach i życzymy wszystkim czytelnikom spokojnego, miłego i owocnego czasu wielkich, przedświątecznych przygotowań.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka