Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Święto Pluszowego Misia

W dniach 24-27.11 oraz 30.11 Filia Biblioteczna w Starych Bielicach zorganizowała cykl zajęć z okazji Święta Pluszowego Misia.

W zajęciach tych brali uczniowie klas 0, I, IIA, IIB, III oraz dzieci z przedszkoli Happy Days oraz Elf. Bardzo dużo dzieci przyniosło na zajęcia swoje ukochane misie lub przytulanki. Każda z nich miała swoją historię; często piękną i wzruszającą.

W trakcie zajęć były zabawy ruchowe m.in. masażyki lub domino, tańce, zagadki, konkurs, śpiewanie piosenek i - to co dzieci najbardziej lubią - czytanie. Dzieci poznały książkę autorstwa Gillian Lobel pt. Marzenia Małego Misia opowiadająca o spełnianiu marzeń; tych małych i tych dużych.

Z okazji Święta Pluszowego Misia w bibliotece została zorganizowana wystawka tematyczna z książkami o misiach. Książki te cieszyły się dużym powodzeniem i większość z nich została wypożyczona. Podsumowaniem każdych zajęć było wykonanie pracy plastycznej.

Mam nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dzieci jeszcze chętniej będą korzystały ze zbiorów biblioteki.

st. bibliotekarz Maja Rosowska