Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon "Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" Dzień Pluszowego Misia w Świeminie

26 listopada w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia Filia Biblioteczna i Szkoła Podstawowa im K. Makuszyńskiego w Świeminie przygotowały wiele niespodzianek i atrakcji.

Odbyły się misiowe zajęcia z klasami I, II, III i oddziałem przedszkolnym, na które dzieci przyniosły swoje pluszowe misie. Zabawa była doskonała. Dzieci wysłuchały książki Katarzyny Zychli Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś i Tomiś się dzieli, wzięły także udział w konkursie polegającym na rozpoznaniu znanych misiów. Był to m.in. polski, bardzo roztropny Miś Uszatek, angielski Miś Paddington, francuski Coralgol, którego marzeniem były podróże i piękny śpiew i rodzina Troskliwych misiów. Bawiliśmy się również przy historii Miód i misie. Na pamiątkę wspólnej zabawy każda klasa otrzymała dyplom Przyjaciół Pluszowego Misia, drobne upominki i słodkie małe co nieco czyli ciasteczka z miodem. Specjalnie na to święto przygotowana została także wystawa książek, których bohaterami są właśnie misie. Pod troskliwym okiem koleżanek z klasy VI dzieciaki wykonały portrety Misia Uszatka Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienia zdjęcia w fotościance z Kubusiem Puchatkiem. Tego dnia Kubuś miał wiele twarzy.

Marzena Smolińska, Aneta Krasowska