PostHeaderIcon Ranking Bibliotek 2015

W tym roku po raz piąty Instytut Książki i Rzeczpospolita nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. 19 listopada ogłoszone zostały wyniki Rankingu Bibliotek 2015.

Jesteśmy bardzo dumne i ogromnie szczęśliwe, że po raz kolejny udało się nam znaleźć wśród najlepszych bibliotek w kraju. Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza Biblioteka zdobyła tytuł Najlepszej biblioteki w województwie zachodniopomorskim, zajęła 23 miejsce w Polsce, ale co bardzo ważne 7 jako biblioteka wiejska.

Kryteria oceny obejmowały m. in. wielkość księgozbioru, ilość wypożyczonych książek, liczbę czytelników, stopień komputeryzacji, dostęp do Internetu dla czytelników, fundusze jakimi dysponuje placówka oraz aktywność i zaangażowanie bibliotekarzy w rozwój czytelnictwa w środowisku lokalnym.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Rzeczpospolitej w Warszawie, dyplom z rąk organizatorów Rankingu - Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Ewy Usowicz, zastępcy redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita - odebrała Dyrektor naszej biblioteki - pani Agnieszka Hryniewicz. Instytut Książki i Rzeczpospolita nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Sukces ten nie byłby możliwy bez doświadczonej kadry, podchodzącej do swojej pracy z ogromną pasją oraz zaangażowaniem. Bardzo ważna jest również ścisła współpraca ze wszystkimi placówkami oświatowymi i kulturalnymi z terenu całej Gminy. Serdecznie dziękujemy za wspieranie placówki i zaufanie do naszej pracy panu Wójtowi Andrzejowi Leśniewiczowi oraz Radnym Gminy Biesiekierz.

Największe podziękowania kierujemy jednak do naszych kochanych Czytelników. To właśnie Wy tworzycie naszą Bibliotekę, bez Was nie byłoby nas : )