PostHeaderIcon Czy strach ma wielkie oczy?

W piątek - 30 października odbyły się w naszej bibliotece zajęcia plastyczno- literackie dla dzieci. Zajęcia rozpoczęliśmy od malowania twarzy- powstały pajęczyny, pająki, wampiry, czarownice.

Tematem spotkania były jesienne zwyczaje i obrzędy tj. Święto Zmarłych i Zaduszki oraz Halloween- amerykański zwyczaj, który jest coraz chętniej obchodzony również w Polsce. Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali opowiadań z książek pt. Dom czarownic i Jak pokonać nocne stwory oraz obejrzeli prezentację multimedialną o wymienionych wyżej zwyczajach i krótki filmik animowany o Halloween. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji i zadań do wykonania tj., kto najszybciej obwinie mumię papierem toaletowym, rysowanie na balonie twarzy straszydła, zjadanie jabłek bez użycia rąk i robienie duszków. Największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście latanie na miotle, w którym bardzo chętnie wzięli udział również rodzice.

Na zakończenie spotkania na naszych gości czekał słodki poczęstunek.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa