PostHeaderIcon Jesienne spotkania w bibliotece

5 i 6 października gościliśmy na zajęciach w bibliotece klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Głównym tematem naszego spotkania była pora roku, która zawitała do nas 23 września, czyli jesień.

Na początku naszych zajęć trochę się rozruszaliśmy, bawiliśmy się w spadające kasztany i zrywanie jarzębiny. Następnie uczniowie obu klas wysłuchali opowiadań z książek pt. Jesienne zabawy oraz Cztery pory roku Marioli Jarockiej. Pierwszaki doskonale znają tę porę roku, bez najmniejszego problemu odpowiadały na takie pytania, jak: jakie są barwy jesieni, jak wygląda przyroda jesienią, jaka jest pogoda jesienią i jakie dary przynosi nam pani jesień do parków i lasów? Dzieci obejrzały w skupieniu prezentację multimedialną o ptakach, które odlatują i pozostają na zimę oraz prezentację z odgłosami ptaków, która bardzo im się podobała. Po obejrzeniu prezentacji, z których zaczerpnęliśmy dużo ciekawych informacji przeszliśmy do rozwiązywania zagadek tj.: rozpoznawanie głosów ptaków, ptasich gniazd. Obie klasy poradziły sobie świetnie z tymi zadaniami. Dzieci wykonały przy użyciu ziaren soczewicy i słonecznika piękne ptaki gile. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dzieci chętnie będą odwiedzały bibliotekę i wypożyczały dla siebie książeczki.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa