Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015 - Filia Stare Bielice

12. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA

Z okazji trwania Małego Festiwalu Ty i Ja w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja Filia Biblioteczna w Starych Bielicach w dniach 7-11.09.br. zorganizowała cykl spotkań bibliotecznych mających na celu przybliżenie dzieciom tematu niepełnosprawności.

Uczniowie klas O, I, IIA i IIB ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach wykazali się bardzo szeroką wiedzą o osobach niepełnosprawnych. Z dużą empatią i uczuciem opowiadali o znanych im takich osobach. W trakcie zabaw integracyjnych mogli przez chwile przekonać się jak to jest gdy się nic nie widzi, nie słyszy lub jak czasem trudno jest wykonać podstawową i prozaiczną czynność jaka jest np. zawiązanie sznurówek czy napisanie swojego imienia.

Uczniowie klasy IIB obejrzeli krótki film pt. Marzenie. Bohaterem filmu jest niepełnosprawny chłopiec Bartek, którego największym marzeniem było obejrzenie walki bokserskiej na żywo. Dzieci wysłuchały również utworu niewidomego śpiewaka operowego Andre Bocelli.

Zajęcia te miały na celu pokazanie dzieciom, że osoby niepełnosprawne mimo swoich ograniczeń również marzą i spełniają marzenia; posiadają pasje i hobby; potrafią często o wiele więcej niż osoby zdrowe.

Dzieci zapoznały się również z ofertą literatury beletrystycznej i popularno-naukowej poruszającej temat niepełnosprawności.

Na zakończenie zajęć powstały piękne plakaty przyjaźni. Każde dziecko odcisnęło swoją dłoń, którą przypieczętowało swoją przyjaźń wobec osób niepełnosprawnych.

Starszy bibliotekarz Agnieszka Rosowska