Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Recyklingowe "Wakacje z biblioteką" w Świeminie

Drugi tydzień wakacyjnych zajęć w Filii w Świeminie upłynął radośnie i twórczo. Naszym działaniom przyświecała idea recyklingu czyli ponownego wykorzystania różnych surowców. Owocami naszych zajęć były m.in. aniołkowe obrazki ze starych książek i drewnianych ramek, ośmiornice z plastikowych butelek i plasteliny, kolorowe ptaszki z rolek po papierze toaletowym a także ślimaki z tacek papierowych i papierowych ścinków, deseczki decoupage.

Dzieci były zaskoczone jak wiele fajnych prac można wyczarować z materiałów znajdujących się praktycznie w każdym domu. Inspiracją dla naszych wytworów był bogaty księgozbiór biblioteki z zakresu rękodzieła artystycznego. Bawiliśmy się także w plenerze. Największym powodzeniem cieszyły się zabawy z piłką i w ciuciubabkę. Mam nadzieję, że wspólne zajęcia i zabawy były fajnym urozmaiceniem wakacyjnego czasu dzieci.

Aneta Krasowska