PostHeaderIcon Wakacyjny czas z dobrą książką...

Bardzo szybko upłynął nam kolejny tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece. Bawiliśmy się na różne sposoby, co zapewniło nam eliminację nudy i przysporzyło wiele radości i satysfakcji.

Nasz ciekawy księgozbiór otworzył nam drzwi do wielu różnych pomysłów. Przeczytane na głos opowiadanie biblioterapeutyczne przeniosło nas w świat marzeń przy świecy i stercie kamieni. Czuliśmy ich zimno, ciężar, kształty, kolory i wzory, a nawet odbite pradawne muszle. Wymalowaliśmy na nich farbami to, co było dla nas ważne, a wzory mogliśmy czerpać z książki popularnonaukowej Ozdoby z kamieni. Ze starych, pożółkłych gazet wykonaliśmy stylowe motyle oraz rysunki otoczone białą farbą. Wielką frajdę stanowiło malowanie sobie nawzajem twarzy. Wypłynęło przy tym wiele talentów - można to zobaczyć na zdjęciach. Odczytane głośno opowiadania i wiersze zachęciły nas do wykonania łódek z łupin od orzecha, które wodowaliśmy, wakacyjnego obrazka z użyciem piasku i muszli czy obrusów z dobrymi życzeniami i rysunkami dla rodziców. Gry i zabawy w kole przy muzyce oraz na świeżym powietrzu pozwoliły nam na czerpanie radości pełnymi garściami w ten wakacyjny czas. Robiliśmy gniotki, był czas na relaks i ćwiczenia oddechowe oraz pantomimę. Dodatkową atrakcją dla dzieci były zajęcia przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Szeląg, która jest wolontariuszką i nauczycielem oraz autorką książeczki pt. Niezapominajka - nie zapomnij o mnie. Podczas spotkania Pani Agnieszka zapoznała dzieci z historią pewnej dziewczynki i podkreśliła wartości, jakie przyświecają przyjaźni z dzieciństwa. To właśnie troskę, miłość, zrozumienie, wrażliwość pielęgnujemy w sobie, by móc się nią dzielić i przekazywać dalej. Pani Agnieszka zachęca do tego, abyśmy okazywali te ponadczasowe wartości, bo one najbardziej procentują. Serdecznie Pani dziękujemy za mądre słowa i przeprowadzenie tego wartościowego spotkania.

Nasze wakacyjne zabawy dobiegły końca, ale zapraszamy do wypożyczania ciekawej lektury, czytania książek i czasopism w bibliotece, grania w szachy, warcaby czy inne gry planszowe, wykonywania pięknych rysunków itp.

Życzymy miłych wakacji!!!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka