PostHeaderIcon W drodze po wakacyjne przygody z Wierszykolandią!!!

Pierwszy tydzień wakacji z biblioteką za nami. Na naszych milusińskich czytelników czekało wiele atrakcji. Przygodę rozpoczęliśmy od stworzenia regulaminu Wakacji w bibliotece, pod którym każdy z uczestników podpisał się pieczątką - kciukiem.

Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną dzięki, której poznaliśmy zasady jakie należy przestrzegać, by wakacje były dla nas bezpieczne. Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe, które powinniśmy pamiętać, przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez pasy na jezdni oraz co, powinno mieć przy sobie każde dziecko, gdy porusza się po zmroku. Wspólnie zrobiliśmy makiety i znaki drogowe. Podczas naszych spotkań pracowaliśmy z wierszami Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, m.in. z takimi jak : Lokomotywa, Okulary, Stonoga, Kwoka, Żaba, Ptasie Radio, Na straganie, Słoń Trąbalski. Uczestnicy zajęć wykonali piękne prace plastyczne tj. Witajcie wakacje - pociąg marzeń, pszczółka maja z rolek papierowych, okulary, stonoga, rybki i żabki z talerzyków papierowych. Dużą atrakcją na zakończenie pierwszego tygodnia okazały się pieczątki z ziemniaków. Bawiliśmy się również z książkami Hervea Tulleta pt. Kolory i Naciśnij mnie oraz z książką Haliny Kozakiewicz p.t Zagadki i szmatki. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw przy muzyce i na świeżym powietrzu.

Nasza przygoda trwa dalej, także zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy !!!

Bibliotekarz Aleksandra Sowa