PostHeaderIcon 47. Turniej Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

19 i 20 maja odbyły się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego pn. Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne dzieci z gmin powiatu koszalińskiego oraz miasta Koszalin.

Naszą gminę reprezentowały laureatki gminnych eliminacji. We wtorek 19- maja konkurs skierowany był dla uczniów z klas IV- VI czyli do kategorii ptaszków. Przygotowane utwory zaprezentowały dwie uczennice: Dominika Lamorska ze Szkoły Podstawowej w Świeminie oraz Zuzanna Łosiak ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Natomiast w środę - 20 maja odbyły się eliminacje z grupy najstarszej - ptaków czyli gimnazjum. W tej kategorii reprezentowały nas Oliwia Brożyna i Katarzyna Konecka z Gimnazjum w Biesiekierzu. Gratulujemy naszym reprezentantom pięknych, udanych występów. Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa