PostHeaderIcon Wybieram bibliotekę...

Jest to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji w środę - 13 maja mieliśmy okazję gościć uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją piosenki z teledyskiem o czytaniu. Po zaprezentowaniu pięknych, wartościowych egzemplarzy z naszego księgozbioru, nadszedł czas na obejrzenie krótkich prezentacji multimedialnych o najpiękniejszych bibliotekach świata, najpiękniejszych bibliotekach w Polsce oraz o ciekawostkach dla czytelników, np. najmniejsza, największa, czy najstarsza książka świata. Wspaniałą zabawą dla naszych młodych czytelników było pisanie pismem klinowym na tabliczkach wykonanych z masy solnej. Po wysuszeniu i pomalowaniu ich, będą wspaniale naśladowały starodawne tabliczki gliniane.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nas i licznego wypożyczania naszego wspaniałego, różnorodnego księgozbioru!!!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka