Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon "Wierszykowe potyczki"

12 maja dzieci z klas 0-III szkoły w Świeminie uczestniczyły w Wierszykowych potyczkach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną. Celem spotkania była wspólna zabawa przy strofach najbardziej znanych dziecięcych poetów.

Czytaniu wierszy towarzyszyły różnego rodzaju zadania i konkursy. Po przeczytaniu wiersza Bambo dzieci rysowały portrety swojego afrykańskiego koleżki. Przy Wierszykach pod psem dzieciaki dopasowywały ilustracje różnych ras psów do podpisów. Okazało się także, że nie tylko Słoń Trąbalski miał kłopoty z pamięcią. Zapamiętanie ułożonych przedmiotów i podanie jak największej ich liczby po zakryciu było niełatwym zadaniem. Wszystkie potyczki były nagradzane słodkim co nieco. Najwięcej radości i uśmiechu sprawiło dzieciakom wysłuchanie wiersza Bańkowice Mydlane i puszczanie baniek na placu przed szkołą. Wierszykowe potyczki były jednym z działań zorganizowanych przez filię w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

Aneta Krasowska