PostHeaderIcon Edukacja dla bezpieczeństwa w naszej Bibliotece

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek za nami. Dziś gościliśmy w naszej bibliotece wyjątkową młodzież -gimnazjalistów z Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu.

Pod czujnym okiem opiekuna Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy pani Małgorzaty Kulik, przygotowali oni dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz przedszkolaków zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Młodzież przygotowała scenki podczas których zademonstrowała prawidłowe zachowania, poprawne wezwanie pomocy oraz pierwsze działania, które należy podjąć będąc uczestnikiem bądź świadkiem zdarzenia. Nie zabrakło więc nauki o numerach alarmowych, ranach, opatrunkach, krwawieniach z nosa, ułożeniu poszkodowanego i złamaniach. Każdy z uczestników mógł również na przygotowanych fantomach nauczyć się jak przeprowadzić sztuczne oddychanie. Jestem pełna podziwu dla tych młodych ludzi, którzy w bardzo profesjonalny, przystępny oraz ciekawy sposób przeprowadzili wraz z p. Małgosią te zajęcia. Moim zdaniem takie spotkania są bardzo ważne i potrzebne.

Serdecznie dziękuję p. Małgosi Kulik oraz jej podopiecznym: Ali, Zuzi. Weronice, Klaudii, Marlenie, Małgosi, Tymkowi, Igorowi i Pawłowi.

Dziś Ty ratujesz życie!
Być może ktoś jutro uratuje Twoje!

Agnieszka Hryniewicz