Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Wizyta "Smefików" w Filii w Świeminie

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Filię Biblioteczną w Świeminie odwiedziły Smerfiki z punktu przedszkolnego TPD. Wizyta przebiegła w bardzo ciepłej i miłej atmosferze.

Dzieci obejrzały pomieszczenia biblioteczne, dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka na co dzień, z dużą uwagą wysłuchały próśb książek do czytelników. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego czytania. Kolejny raz przekonałam się jak żywo dzieci reagują na książki francuskiego pisarza Herva Tulleta. Czytanie i zabawa z książkami Turlututu. A kuku to ja! i Książką z dziurą sprawiła maluchom, ich pani i oczywiści mi dużo radości. Dzieci okazały się także świetnymi znawcami bajek odgadując baśniowe zagadki - słowne i obrazkowe. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zakładki i pakiecik książek do czytania na leżakowaniu.

Do zobaczenia ponownie.

Aneta Krasowska