PostHeaderIcon Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W czwartek - 23 kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Na początku spotkania dzieci obejrzały dwie prezentację multimedialne dotyczące tego święta książki. Dowiedziały się z nich jak krok po kroku wygląda droga książki od pisarza do czytelnika. Następnie stworzyliśmy klasowy regulamin szanowania książki, rozwiązywaliśmy rebusy z których uczniowie musieli odgadnąć tytuły książek oraz rozmawialiśmy o tym, kogo chroni prawo autorskie, czy ściąganie z Internetu jest legalne?. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy swoje własne pomysłowe zakładki do książek. Nasze zajęcia miały na celu promocję czytelnictwa i zapoznanie dzieci z prawem autorskim.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa