PostHeaderIcon Wielkie Malowanie Jaj

We wtorek - 24 marca rozpoczęliśmy cykl warsztatów przedświątecznych pn. Wielkie Malowanie Jaj. Z tej okazji w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klasy Ib i IIIc z gimnazjum w Biesiekierzu.

Tematem naszego spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne i związane z tym świętem przygotowania. Podczas zajęć gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną o zwyczajach i tradycjach Świąt Wielkanocnych. Po wysłuchaniu prezentacji przeszliśmy do robienia kartek świątecznych i zdobienia jajek woskiem. Ta metoda przystrajania jaj najbardziej zainteresowała młodzież. Polega ona na ozdabianiu jajka gorącym woskiem przy pomocy szpileczki osadzonej w drewnianym patyczku. Wszyscy z dużym zainteresowaniem przyglądali się jak pani Renia zdobi jajka, a następnie samodzielnie wykonali tym starym, tradycyjnym sposobem piękne pisanki.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa