PostHeaderIcon Cerber, cyklop, hydra, czyli przygoda z mitologicznymi stworzeniami

W dniach 27 lutego i 3 marca gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas II z gimnazjum w Biesiekierzu. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej stworzeniom i roślinom mitologicznym.

Na początku zajęć obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą najbardziej znane stwory i rośliny. Przypomnieliśmy sobie m.in. pegaza, minotaura, cyklopa, hydry, chimerę itd. Następnie przeszliśmy do zadań przygotowanych dla uczniów, którzy musieli zmierzyć się m.in. z napisaniem wiersza promującego bohatera z mitologii, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć obrazek z rozsypanki i odgadnąć, kogo przedstawia. Najwięcej emocji było podczas zadania: o kim mowa i prawda czy fałsz. Gimnazjaliści walczyli o punkty w grupach, za które później zostali nagrodzeni dobrymi ocenami przez panią polonistkę. Podczas naszych zajęć wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością pracy w grupie.

Młodszy bibliotekarz Aleksandra Sowa