Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon "Śnieżna Kolęda 2015"

Dnia 18 lutego Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Filia Biblioteczna w Świeminie gościły małych, zdolnych recytatorów z terenu naszej gminy.

Dzieci prezentowały swoje talenty w III edycji Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków Śnieżna Kolęda. Celem przeglądu jest propagowanie wśród dzieci piękna polskiej poezji, zainteresowanie czytaniem a także integracja przedszkolaków z różnych placówek. Piękne wiersze o zimie, bałwankach, sankach, śniegu i mrozie prezentowały dzieciaki z Oddziału Przedszkolnego w Parnowie, Smerfiki z Punktu Przedszkolnego TPD w Świeminie i oczywiście gospodarze. Recytatorzy, którym wiernie sekundowali wychowawcy i rodzice wypadli znakomicie. Po występach na dzieci czekało słodkie co nieco ufundowane przez Radę Rodziców szkoły w Świeminie. Były także wspólne zabawy integracyjne przy muzyce i brawurowo przeczytanej przez p. Basię bajki o Kocie w butach. Na zakończenie Pani Dyrektor Renata Mankiewicz wręczyła wszystkim uczestnikom przeglądu dyplomy i nagrody, które ufundowała Filia Biblioteczna w Świeminie. Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do przeglądu.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok...

Aneta Krasowska