Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Ferie w Filii w Świeminie

W dniach od 19 do 23 stycznia młodzi mieszkańcy Świemina mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną. Spotykaliśmy się codziennie w godzinach 10.00-14.00.

Tematem przewodnim zajęć był fantastyczny świat smoków, wróżek i czarodziejów. Na bibliotecznych półkach nie brakuje książek, bajek i opowiadań o smokach, mądrych czarodziejach, złych czarownicach i pięknych wróżkach, które były inspiracją do różnego rodzaju łamigłówek, rebusów, innych zabaw i oczywiście czytania. Zabawę i czytanie połączyliśmy z zajęciami plastyczno-technicznymi. Zrobiliśmy smoki z papieru i folii bąbelkowej, duże portrety znanych wróżek i czarodziei. Wykonaliśmy także metodą orgiami pudełka na nici i śrubki –prezenty dla babci i dziadka z okazji ich święta. Zajęcia tematyczne przeplatane były tak lubianymi przez dzieci zabawami w kole i zabawami ruchowymi na maje salce gimnastycznej.

Aneta Krasowska