Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Święta tuż, tuż... - zajęcia w Filii w Starych Bielicach

W dniach 11 - 18 grudnia w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach odbyły się świąteczne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty te zaczęły się od prezentacji literatury pięknej i popularnonaukowej o tematyce świąt Bożego Narodzenia dostępnej w placówce. Dzieci z uwagą wysłuchały jednej z najpiękniejszej baśni Dziewczynka z zapałkami. Następnie miało miejsce wspólne ubieranie choinki oraz śpiewanie świątecznych piosenek. W kolejnych dniach dzieci wykonywały wspaniałe prace o tematyce świątecznej - stroiki, łańcuchy, bombki, aniołki i Mikołaje. Udało się nawet zachęcić rodziców do wspólnej zabawy. Rodzice opowiadali jak wyglądały święta kiedyś a dzieci jak spędzają święta dziś. Oczywiście nie zabrakło czytania bajek, baśni i opowiadań świątecznych.

Warsztaty te pozwoliły wczuć się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, które już prawie tuż, tuż.

Wesołych Świąt.

Starszy bibliotekarz Maja Rosowska